![](https://image.jimcdn.com/app/cms/image/transf/dimension=480x10000:format=jpg/path/s92feb225b6c3dfb3/image/idcc08fc76be0b29a/version/1645101355/image.jpg)
Στο πλαίσιο του προγράμματος ανταλλαγής νέων του Ελληνογερμανικού Ιδρύματος Νεολαίας η FC Hellas Mονάχου θα πραγματοποιήσει εκδρομή στα Γιάννενα που είναι και η αρχή μιας συνεργασίας με την Σχολή Ποδοσφαίρου Atlas Epirus.
Η εκδρομή θα περιέχει κοινούς αγώνες, προπονήσεις, εκδρομές,των δύο συλλογών.
Μέσω της Ακαδημίας του Ατλας έχουν προγραμματιστεί και αγώνες με τις ακαδημίες του Πας Γιάννενα. Μετά την Πεντηκοστή θα έρθει η Σχολή του Άτλας στο Μόναχο.